Kapıda Ödeme Uygulaması Hakkında


Türkiye'de internet üzerinden yapılan alışverişlerde kapıda ödeme uygulaması ile yapılan alışverişler önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca kredi kartı kullanmayan veya internette kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz bu uygulamayı kullanmak istemektedir. Biz de bu sebeple kapıda ödeme ile satış işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Kapıda ödeme hizmeti için anlaşmalı olduğumuz kargo firması UPS'tir. Her bir kapıda ödeme işlemi için aldığı ücret 6 TL'dir. Biz de müşterilerimiz bu hizmeti kullanmak isterlerse kapıda ödeme hizmet bedelini ürün tutarına eklenmiş olarak fatura ediyoruz. Müşteriden sadece fatura tutarı kadar bir meblağ tahsil edilmektedir.

 

 

Önemli Hususlar


Kapıda Ödeme İle Alınan Ürünlerin Teslim Alınmaması: Şu aşamada kapıda ödeme ile yapılan satışların bir kısmında ürün müşteri tarafından alınmamakta ve tarafımıza iade gelmektedir. Bu bizim açımızdan maddi ve stok konusunda ciddi sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sebeple kapıda ödeme ile alınan ürünlerde müşteri tekrar aranarak siparişi teyit edildikten sonra sipariş işlemini değerlendirmeye alınmasına karar verilmiştir. Bunun yanında şunu da belirtmek isteriz ki bu şekilde alınmayan ürünlerin sürdürülemez bir duruma gelmesi durumunda bu hizmetin kaldırmak durumunda kalacağımızı belirtmek isteriz. Bu sebeple gerçekten bu hizmeti kullanan kişileri de mağdur etmemek amacıyla Kapıda Ödeme sisteminin suistimal edilmemesini siz değerli müşterilerimizden talep ederiz.

 

 

Birden Çok Tedarikçi Durumu: Sitemizde satılan pek çok ürün tedarikçiden kargoya verilmektedir. Örneğin 3 ürün içeren bir sipariş  üç farklı tedarikçiden çıkması gerekebilmektedir. Bu da 3 tane kapıda ödeme tutarının bizden tahsil edilmesi sonucunu doğurmaktadır. Bu sebeple bundan sonraki süreçte böyle bir durum olması durumunda müşterimize telefonla bilgi vererek süreç ilerletilecektir.   

Anlayışınız için teşekkür ederiz.